Svetlana Kuznetsova przegrywa w półfinale w Tiencinie

svetlana-kuznetsova-tiencin

Dość niespodziewanym wynikiem zakończył się jeden z półfinałów singla pań w Tiencinie. Ósma w rankingu WTA Svetlana Kuznetsova zmierzyła się z 52 Alison Riske. Wydawało się, że Rosjanka bez problemu dostanie się do finału, wygra go i dzięki temu zwiększy swoje szanse ana awans do Mistrzostw WTA.

Svetlana Kuznetsova przegrywa

Ale tenis jest przewrotny. Kuznetsova przegrała po dość zaciętym boju 2-1 w setach. Rosjanka przegrała w pierwszej partii 6-4, w drugiej udało jej się wyrównać. Jednak wynik 7-5 w gemach pokazuje, jak ciężko się grało zawodniczce z Rosji. Mimo wszystko amerykanka trzeciego seta także wygrała do czterech i awansowała do finału.

Kuznetsova straciła tym samym szansę na grę w Mistrzostwach WTA, a w Moskwie zagra tylko, by polecieć do Singapuru jako rezerwowa.

W finale w Tiencinie zagrała Riske z Chinką Peng. Azjatka zaczęła gorzej od rywalki, ale Chinka ostatecznie doprowadziła do tie breaku i wygrała go. W drugiej partii Chinka błyskawicznie wyszła na prowadzenie 5-1 i niemal po półtorej godzinie było po meczu. Peng zwyciężyła 7-6 6-2.